روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال ۲۰۱۶

توسط: nafisroot | در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶بدون دیدگاه

روند تغییر طراحی مبلمان اداری در سال ۲۰۱۶

طراحی مبلمان اداری با هدف افزایش تعامل بین کارکنان

این روند تغییرات در سال های اخیر ، به نحوی صنعت طراحی و تولید مبلمان اداری را زیر و زبر کرده است . صنعت مبلمان اداری به آرامی اما مطمئناً ، در حال گذار از اتاق های تفکیک شده برای هر فرد به محیط های باز کاری است . انچه در حال حاضر مطرح می شود ، کاهش میزان حواس پرتی و تعیین حد و مرز حریم خصوصی افراد است . ترکیب همگون تعاملات سازمانی و فضای شخصی !

 

طراحی مبلمان اداری

اعتقاد براین است که با تکنولوژی موجود ، دیگر مدیران ارشد و اجرایی برای انجام وظایف و مسئولیت های محوله شان نیاز ندارند که تمام روز را در دفتر کار بگذرانند .
اما تمهیداتی که برای پیاده سازی این طراحی در ادارات و محل کار اندیشیده شده اند چیست ؟
۱-میزهای جلسه و کنفرانس ایستاده
بسیاری از شرکت ها در جریان این روند تازه ، اتاق جلسات را طوری طراحی کرده اند تا جلسات شان را ایستاده برگزار کنند . کارکنان باید بخشی از روز کاری را ایستاده بگذرانند.نکته جالب در مورد اینگونه جلسات ایستاده این است که بطور قابل توجهی از لحاظ زمان کوتاه تر و سازنده تر هستند.کنفرانس ها و جلسات ایستاده در سال ۲۰۱۶ بسیار رایج و متداول شده اند .

 

میز کنفرانس ایستاده

۲-محیط کار راحت
یک روند جالب دیگر معرفی سبک طراحی مبلمان اداری ، شبیه به مبلمان منزل است.مثلا استفاده از صندلی های چوبی راحت که در آشپزخانه های مسکونی کاربرد دارد و یا سبک نورپردازی که بیشتر در منازل استفاده می شود.طراحان و معماران بر این باورند که محیط هرچه برای کارکنان راحت تر و الهام بخش تر باشد ، کارکنان را خلاق تر و باانگیزه تر می کند.
۳-تکنولوژی در محیط کار
بسیاری از تجهیزات اداری و انواع پارتیشن اداری تولید شده ، آماده ی یکی شدن با تکنولوژی هستند . مثلا یکی از ساده ترین تجهیزاتی که تقریبا بر روی هر میز کاری یافت می شود ، چراغ های کار است . این نوع چراغ ها علاوه بر خروجی های برق ، دارای پورت USB ، پورت های شارژ USB نیز هستند.

 

چراغ کار

 

تکنولوژی های تازه ، جریان ارتباطات را آسان تر می کند و کارمندان به راحتی وظایف محوله شان را انجام دهند . به بیا ن دیگر پیوند و ارتباطات ، اولویت نسل جدید مبلمان اداری خواهد بود.
روند طراحی مبلمان اداری در آینده ای نه چندان دور ، بر تکنولوژی و کارکنان متمرکز است و این اصلا بد نیست !
نظر شما چیست !؟
کار فرمایان کاملاً به این مسئله پی برده اند که توجه به نیاز ها و خواسته های کارکنان شان، به معنی محیط کاری شادتر، سالم تر و مولد تر است؛ و در عوض

بهره وری بیشتر ، ابقاء افراد برای مدت طولانی تر و تراز مالی بالاتر نتیجه این موضوع خواهد بود .

 

 

گردآوری و ترجمه : نیلوفر حیدری – کارشناس R&D نفیس کاران

ویراستاری : بهاره مالمیر – کارشناس فروش نفیس کاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب تازه نگارش شده

فهرست دسته بندی مطالب

هایپر برچسب ها

رفتن به بالا