ایده های جدید طراحان برای طراحی دکوراسیون اداری زیبا و خاص

توسط: nafisroot | در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶بدون دیدگاه

ایده های جدید طراحان برای طراحی دکوراسیون اداری زیبا و خاص

۱ – تخصیص بخشی از فضا به مکانی برای استراحت :
جف میلر ، نیروی کهنه کار شرکت اپل و هرمان میلر که درحال حاضر به عنوان نایب رئیس طراحی در Poppin منصوب شده است، می گوید: تمایلی به سوی ایجاد محیط های کاری منعطف که درست در مقابل ورک استیشن های سخت و غیر منعطف دیروزی بوده را پیش بینی می کنم .

میلر می گوید : ” دفاتر کار اداری راحت تر و آرام تر خواهند شد و با استفاده از پارتیشن اداری همکاری جمعی در محیطی عاری از تنش شکل می گیرد . کسب و کار ها از این پس مجبور خواهند بود که فضایی را به سالن استراحت اختصاص دهند تا کارها و مسئولیت ها لذت بخش تر باشند.”
۲ – محیط کار را با رنگ ها منظم کنید :
جف میلر می گوید : من به شدت اعتقاد دارم که اگر به محیط های کاری با رنگ ها نظم ببخشید ، افکار شما سازمان یافته تر و جذاب خواهند شد . او به مطالعات و تحقیقات زیادی استناد می کند که نشان می دهند رنگ ها ، شادی ، بهره وری و خلاقیت را افزایش می دهد .

در سال ۲۰۱۶ ما شرکت ها و سازمان های زیادی را می بینیم که از رنگ ها به روش های غیر منتظره ای استفاده می کنند و در خط مقدم بکارگیری طیف گسترده ای از رنگ ها در مبلمان و میزهای اداری و یا لوازم جانبی خواهند بود .

 

طراحی دکوراسیون رنگی

 

۳- پنهان کردن سیم ها :
Scott Lesizza ، مدیر Workwell Partners می گوید ” یکی از درخواست ها و راه حل های مشتریانش این بوده که سیم ها و در هم و برهمی حاصل از کابل ها را از روی میز های کار هر فرد و اتاق کنفرانس کمتر کنیم . وسایل شخصی ، لپ تاپ ها ، کاغذ های کار و … می توانند در بی نظم به نظر رسیدن میزهای کار موثر باشند .
Lesizza می گوید: حتی اگر یک میز کنفرانس بسیار گران قیمت هم داشته باشید ، اگر سیم های رابط به درستی در زیر میز پنهان نشده باشند فایده ای ندارد . البته تولیدکنندگان مبلمان اداری ، اخیراً خیلی خوب بر روی این مسئله کار کرده اند و راه حل های خوبی برای این مسئله اندیشیده اند .

۴ – فضای بیرون را به داخل محیط کار بیاورید :
Lesizza می گوید: طبیعت، این روزها نقش و اهمیت خاصی در یک طراحی دکوراسیون اداری زیبا دارد . استفاده از تاسیسات چوبی اصلاح شده بعنوان کفپوش و یا کفپوش های بتنی ، الگوهای الهام گرفته از طبیعت در دیوار پوش و آثار هنری موجود در محیط ها برجسته تر شده است .

همچنین از گیاهان به عنوان جداکننده فضاها می توان بهره برد. این المان ها در سال ۲۰۱۶ به محبوب ترین عناصر طراحی دکوراسیون داخلی اداری تبدیل شده اند.

 

پارتیشن گیاهی

 

۵- میزهای گروهی :
Steve Delfino نایب رئیس شرکت های بزرگ بازرایابی و مدیریت محصول zasa می گوید : “مردم بیشتر به دنبال تعامل های چالش برانگیز در محیط کار و یا هر مکان عمومی مثل رستوران ها و هتل ها هستند .

او معتقد است که میزهای گروهی قرن هاست که به عنوان نمادی معنادار در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود ، نماد خویشاوندی ، نزدیکی و اتحاد که امروزه یکی از ویژگی های محیط در حال تکامل بوده و شرحی از این ویژ گی ها ارائه می کند .

۶- ترکیبی از بافت های متنوع :
Delfino می گوید تاکید روزافزون صاحبان مشاغل بر استفاده از متریال و مواد متنوع در فضای کار برای ایجاد محیطی که بر سلامتی و بهره وری تاثیر دارد بسیار قابل تحسین است . متریال های مستحکم و مدرن ، به طراحان دکوراسیون فرصت و شانس جسور بودن ، استفاده از رنگ ها، بافت ها و طراحی محیطی الهام بخش و زیبا را میدهد .

متخصصین بر این اعتقادند که اکنون زمان آن رسیده تا در مسیر تغییرات و تحولات گسترده در طراحی مدرن اداری بیفتیم و بیشترین بهره وری را از کارمندان توقع داشته باشیم . تجزیه و تحلیل های فراوان انجام شده بر روی محیط های کار امروزی ، نشان می دهد که تمایل به گونه ای است، که این محیط ها را بیشتر به یک اتاق فکر و محلی برای تعامل و بهره وری تبدیل کنند .

علاوه بر این ، حاصل مطالعات و بررسی های انجام گرفته ، به تکامل و مدرن شدن هر چه بیشتر محیط های اداری کمک کرده است . این تحولات تاثیر مستقیم بر بهره وری و خلاقیت کارکنان دفاتر اداری گذاشته و درآینده نیز تاثیر بیشتری خواهد داشت .

 

طراحی میز اداری

 

 

گردآوری و ترجمه : نیلوفر حیدری – کارشناس R&D نفیس کاران

ویراستاری : بهاره مالمیر – کارشناس فروش نفیس کاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب تازه نگارش شده

فهرست دسته بندی مطالب

هایپر برچسب ها

رفتن به بالا