افزایش طول عمر با انجام حرکات ورزشی در دفترکار

توسط: nafisroot | در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶بدون دیدگاه

افزایش طول عمر با انجام حرکات ورزشی در دفترکار

شما در دفترکار روی صندلی تان نشسته اید ، از پنجره به بیرون نگاه می کنید و منظره یک روز زیبای آفتابی را تماشا می کنید. نمی توانید کاری کنید، اما با خودتان فکر می کنید که “هی! من تمام عمرم را اینجا از بین بردم”. در حالیکه به ظاهر این مطالب را عنوان می کنید ، حقیقت این است که تمام آن روی صندلی نشستن ها ، واقعاً می تواند میزان زیادی از امید به زندگی شما را کم کند .

مطالعات علمی متعددی نشان داده است که کارکردهای مغز در حالتی که ما ایستاده ایم با زمانی که ما نشسته ایم متفاوت است. زمانی که ما می ایستیم یا در اطراف حرکت می کنیم، به شکل متفاوتی کالری را ذخیره می کنیم ، متابولیسم بدن ما تغییر می کند ، و مغز ما در کارکردهای کلی موثرتر عمل می کند.

طبق تحقیقات انجمن سرطان آمریکا ، بیش از ۶ ساعت نشستن در طول روز می تواند تاثیر عظیمی بر سلامتی شما داشته باشد و ریسک ابتلا به هر نوع سرطان و دیابت را بالا می برد. این موضوع کاملاً مستقل از عادات زندگی شما در ورزش کردن ، رژیم غذایی و سیگار کشیدن است.

برطبق این تحقیق ، بطور متوسط هر آمریکایی ۱۳ ساعت در طول روز می نشیند ؛ ۱۳ساعت! نشستن طولانی در طول روز تنها بر جسم شما اثر نمی گذارد. بلکه عوارضی بر روی سلامت ذهن شما هم دارد. یک تحقیق منتشر شده در مجله آمریکایی پیشگیری پزشکی نشان می دهد که زنانی که بیشتر از ۷ ساعت در روز می نشینند بیشترین علائم افسردگی را از خود نشان می دهند ، حتی اگر ورزش منظم هم داشته باشند.

پس ما درمورد عوارض این نشستن ها چه کنیم؟ یکسری تغییرات کوچک وجود دارد که می تواند یک تغییر بزرگ در همه ابعاد سلامتی شما ایجاد کند و شما می توانید آنها را در روال کار روزانه خود بگنجانید. انجام حرکات ورزشی در دفترکار و یا زمان رفتن به آن یکی از این تغییرات است. البته فراموش نکنید که استفاده از صندلی و میزکار ( میز اداری ) مناسب را قبل از همه اینها در دستور کار خود قرار دهید.

 

حرکات ورزشی در دفتر کار

 

۱- تا محل کار پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید

اگر شما به اندازه کافی به محل کارتان نزدیک هستید ، تغییر مدل رفت و آمدهایتان به فرم یک ورزش ، یک راه حل خارق العاده برای کم کردن مدت زمان نشستن است. اگر این موضوع ممکن نیست ، اتومبیل خود را یک یا دو خیابان دورتر پارک کنید یا یک ایستگاه جلوتر از مترو پیاده شوید و این بخش از مسیر را پیاده روی کنید. از پله ها بجای آسانسور استفاده کنید ، و خودتان برای خرید نهار بروید بجای اینکه از تحویل غذا در محل استفاده کنید.

۲-   در زمان استراحت حرکت کنید

بجای اینکه پشت میزتان بنشینید یا به رستوران بروید، با یک همکار همراه شوید و ۳۰ دقیقه دور پارک نزدیک دفترکارتان قدم بزنید. اگر زمان استراحت شما کوتاه است و بین آنها فاصله زیاد است ، حداقل یکبار در ساعت دور کوتاهی اطراف دفترکار بزنید تا به بدنتان حرکت داده باشید.

۳-   جلسات پیاده روی برنامه ریزی شده

درصورت امکان جلسات کاریتان را از اتاق هیئت مدیره به پیاده رو منتقل کنید ، از همکارتان بخواهید برای یک جلسه پیاده روی به شما ملحق شود. اگر این موضوع ممکن نیست ، یک قانون بگذارید که هنگام صحبت کردن با تلفن از جای خود بلند شوید. تمام این مکالمات تلفنی مدت زمان نشستن شما را زیاد می کند ، بخصوص اگر شما جلسات تلفنی زیاد داشته باشید.

 

 

حرکات ورزشی در دفترکار

 

۴-   تعدادی دمبل یا کش ورزشی کوچک در میزکار خود داشته باشید

تعدادی حرکت کوچک و کوتاه در هر ساعت تکرار کنید تا تعدادی حرکات ورزشی در دفترکار انجام داده باشید و در آن نشستن ها وقفه ایجاد شود.

علاوه بر کمک به خودتان ، شما می توانید به همکارانتان با ارائه پیشنهاد برای کمتر نشستن در دفترکار کمک کنید. اگر در یک محیط قابل گسترش کار می کنید ، در مورد امکان ایجاد میزهای ایستاده یا حتی میزهای تردمیل بررسی و تحقیق کنید. یا پیشنهاد دهید که جلسات پیگیری هفتگی از اتاق جلسه به پارک منتقل شود.

 

میز کار تردمیلی

 

در نهایت اگر با انجام حرکات ورزشی در دفترکار ، باز احساسی شبیه به اینکه میزکارتان دارد آسیب فیزیکی یا ذهنی به سلامتی شما وارد می کند دارید، از یک پزشک متخصص مطمئن کمک بگیرید.

 

 

 

ترجمه و ویرایش : بهاره مالمیر – کارشناس فروش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب تازه نگارش شده

فهرست دسته بندی مطالب

هایپر برچسب ها

رفتن به بالا